زبان ترکی

با توجه به اینکه اکثر جمعیت ترکیه را ترک ها تشکیل می دهند طبیعی است که زبان رسمی و مادری این کشور ترکی باشد.زبان ترکی به عنوان یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا شناخته می شود.در برخی از کشورهای جنوب شرق اروپا و حتی برخی از مناطق خاور میانه به زبان ترکی صحبت می کنند.
شاخه های زبان ترکی عبارتند از :
-ترکی آذربایجانی
-ترکی ترکمنی
-ترکی قرغیزی
-ترکی ا.یغوری

زبان ترکی
و اما زبان ترکی که امروزه در میان مردم کشور ترکیه رواج دارد از ریشه زبان ترکی اوغوز گرفته شده است.این زبان توسط سلجوقیان و در اواخر قرن یازدهم وارد این کشور شده است.بعد ها شاهد این قضیه بودیم که واژگان مختلفی از عربی و فارسی وارد زبان ترکی شد و به همین ترتیب واژگانی ترکی نیز وارد زبان فارسی و عربی شدند.
بعد از اینکه ترکیه در سال ۱۹۲۳ اعلام جمهوری کرد در همان زمان بود که زبان عربی جای خود را به زبان لاتین داد.و بعد ها توسط دولت وقت اصلاح دستور زبان اغاز و توسط دولت های دیگر این مورد پیگیری شد.اگر بخواهیم به یکی از ویژگی های منحصر به فرد زبان تریک اشاره کنیم می توان به حروف صدا دار ان اشاره کرد.بعد از اینکه الفبای لاتین در سال ۱۹۲۸ وارد زبان ترکی شد کلمات به ورت فونتیک نوشته و خوانده می شوند.
معمولا توریست ها یی که با تور ترکیه به این کشور سفر می کنند در اولین نگاه متوجه می شوند که در هیچ کدام از تابلوهای راهنمایی ترکیه از عنواین انگلیسی استفاده نشده و تنها زبان ترکی به کار رفته است.معمولا برای ما ایرانی ها به دلیل هم مرز بودن با این کشور زیبا و کمی فاصله قیمت تور ترکیه مناسب و مقرون به صرفه تر از سایر تورهای خارجی می باشد و همه ساله شاهد هستیم که تعداد زیادی از هموطنان ما به این کشور زیبا مسافرت خواهند کرد.در ضمن این نکته را نیز یاد آور شویم که اگر می خواهد سفری ارزان قیمت به این شکور داشته باشید باید از تور لحظه آخری ترکیه استفاده نمایید . معمولا تور لحظه آخری به مقصد هر کشوری که باشد نسبت به حالت معمولی ان ارزان تر و مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

زبان ترکی

ترک ها نسبت به زبان مادری خود تعصب بالایی دارند و بسیار تاکید دارند که حتما در تمام محافل عمومی از این زبان استفاده نمایند.همه ساله افراد زیادی همراه با تور مسافرتی از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند.شاید اگر کشوری دیگر بود به منظور رفاه حال مسافرین زبان را در کشور ترویج بیشترذی می داد اما همانطور رکه عرض کردیم ترک ها تصوری بر خلاف این نظر دارند. شما نیز می توانید از ایران همراه با تور گردشگری که همه ساله توسط آژانس های مختلف ارائه می گردد سفری به این کشور زیبا داشته باشید.ممکن است بخواهید برای سال بعد به این کشور سفر نمایید .اگر چنینی تصمیمی دارید پس حتما سری به بخش تور ترکیه ۹۵ نیز بزنید.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 12:56  توسط یلدا  |  نظر بدهید

اقتصاد ترکیه
اگر بخواهیم در یک جمله اقتصاد ترکیه را تعریف کنیم می توان اینگونه عنوان کرد با ترکیبی از صنایع سنتی و مدرن در حال فعالیت است.جالب است بدانید ترکیه در سال ۲۰۰۵ رتبه هفتم در زمینه تولیدات محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده است.همین میزان تولید باعث گردید تا در سال بعد یعنی ۲۰۰۶ بتواند برای بیش از ۱۱% از مردم کشور خود اشتغال تولید نماید.
در مورد بخش خصوصی در این کشور باید گفت به طرز قابل ملاحضه ای در حال رشد بوده و بسیار قدرتمند در حال توسعه می باشد.نمی توان از نقش پر رنگ بخش خصوصی ترکیه در بانکداری و ارتباطات و حمل و نقل به راحتی چشم پوشی کرد.این کشور جز کشورهایی است که در سال های گذشته توانسته در میان سایر کشورهای جهان از رشد اقتصادی قابل توجهی برخوردار شود.این پیشرفت به انازه ای بود که سازمان سیا ترکیه را در رده کشورهای توسعه یافته دسته بندی کرد.

اقتصاد در ترکیه
در برخی از نظر سنجی سیاست مدران و اقتصاد دانان معتقد هستند ترکیه جز ۲۰ کشور صنعتی جهان است و در حال توسعه می باشد.حتما اگر سفری با تور ترکیه داشتید خودتان می توانید میزان پیشرفت این کشور را ملاحضه نمایید.البته خوشبختانه به دلیل نزدیک این کشور با ایران و هم مرز بودنش معمولا قیمت تور ترکیه نسبت به سایر تورهای خارج از کشور چیزی زیادی نخواهد بود و شاید همین انگیزه شده است تا همه ساله طیف وسیعی از ایرانیان به این کشور سفر نمایند.برای اندسته از عزیزان که دوست دارند سفرشان با حداقل قیمت ممکن برایشان تمام شود پیشنهاد می کنیم حتما به دنبال تور لحظه آخری ترکیه باشند. معمولا همیشهتور لحظه اخری نسبت به حالت عادی ان از تخفیف خوبی برخوردار است.
در یک بررسی که در سال ۲۰۰۸ انجام شد مشخص شد شهر استانبول از نظر تعداد میلیاردر ها در جهان در رده چهارم قرار گرفته است و تنها شهر هایی همچون مسکو و نیویورک و لندن از ان بالاتر هستند.
در بخش کشاورزی همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم ترکیه در سال های گذشته به خوبی عمل کرده است و نشان داده از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است.این کشور در تولید فندق و انجیر و زرد آلو و گیلاس و میوه های انار و به در جهان حرف اول را می زند. در تولید هندوانه و خیار و نخود نیز رتبه دوم را در جهان دارد.در تولید فلفل سبز و بادمجان و سیب زمینی نیز مقام سوم را دارد. در کل ترکیه را می توان به قطب بزرگ تولیدات انواع محصولات کشاورزی در جهان معرفی نمود.

ما در سایت توریسم تور برای شما علاقه مندان اطلاعات تور ترکیه ۹۵ را نیز قرار داده ایم برای اینکه اگر امسال نمی توانید سفری به این کشور زیبا داشته باشید برای سال بعد خود را اماده و مهیای سفر نمایید.

اقتصاد ترکیه

شاید با توجه به اقتصاد رو به رشد این کشور و همچنین موقعیت خاص جغرافیایی که دارا می باشد یکی از مهمترین دلایلی باشد که همه ساله افراد زیادی با تور مسافرتی از سراسر دنیا راهی این سرزمین زیبا می شوند.ایرانیاین نیز همه ساله در ایام مختلف باتور گردشگری از سراسر کشور ترکیه را به عنوان اولین کشور خارجی برای سفر انتخاب می کنند.
در بخش صنایع با پیشرفت قابل توجهی که در سالیان گذشته داشته است توانسته خود را در میان ۲۰ کشور جهان قرار دهد. مثلا صنایع الکترونیکی وستل ترکیه به عنوان بزرگترین تولید کننده تلویزیون در اروپا است.جالب است بدانید سهم این کشور از فروش تلویزیون در اروپا هم اکنون به ۴۵% رسیده است.و سهم این کشور در کلیه محصولات دیجیتالی نیز از ۳% به ۱۵% ارتقا یافته است.
در مورد صنایه خودرو سازی این کشور نیز می توان اینگونه عنوان کرد که هم اکنون با قرار گرفتن در مکان ششم اروپا و هفدهم جهان می باشد. کشورهایی همچون آلمان و فرانسه و اسپانیا و انگلیس و ایتالیا قبل از ترکیه می باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی ام تیر ۱۳۹۴ساعت 12:56  توسط یلدا  |  نظر بدهید

آداب مذاکره در کشور ترکیه
شاید باورتان نشود اما جالب است بدانید که فرهنگ مردم ترکیه بیشتر از هر جایی به ایرانیان شباهت دارد.و جالب تر از ان در رفتارهای تجاری نیز ترک ها تقریبا شباهت زیادی به ایرانیان دارند.و اگر ما روزی با این عادات روبرو شویم شاید چندان برایمان تازگی نداشته باشد.
در ترکیه مذاکرات با آرامش و بدون اینکه عجله ای برای رسیدن به نتیجه باشد صورت می پذیرد.ترک ها معمولا به روابط بلند مدتی که با دیگران دارند پایبند هستند و سعی می کنند به تعهدات خود عمل نمایند.چند جلسه اول تمام مذاکرات تجاری صرفا برای آشنایی با طرفین می باشد.
حتما در یک جلسه مذاکره به یک مترجم ترکی به انگلیسی نیاز است.اگر می خواهید با بازرگانانی از کشور ترکیه مذاکره کنید و وارد یک تجارت شوید حتما باید دارایا صبر و حوصله فراوانی باشید تا بتوانید به نتیجه لازم برسید.معمولا بحث کردن با بازرگانان ترک نیازمند گذر زمان می باشد.

تور ترکیه
در هنگام روبرو شدن با ترک ها سعی کنید با آنها محکم دست دهید چرا که فشردن دست به محکمی یعنی نشانه صمیمیت و دوستی شما است.زمانی که ترک ها با شما صحیت می کنند اگر دقت داشته باشید خواهید دید که آنها دقیقا به شما نگاه می کنند و شما نیز باید به همین روش عمل نمایید و دقیقا در زمانیکه می خواهید با آنها صحبت کنید و یا در حال گوش دادن حرف هایشان هستید به انها نگاه کنید. این کار نشانه ادب شما می باشد.
سعی کنید زمانیکه شما و یا طرف مقابلتان در حال صحبت کردن است هیچگاه به او پشت نکنید.معمولا در هنگام صحبت کردن اگر سرتان را بالا و پایین ببرید و یا با ابرو جواب دهید این ها همه نشانه نفهمیدن موضوع و یا ناراحت بودن شما می باشد.
بعد از اینکه شما برای یک ترک صحبت کردید اگر بخواهند شما را تایید کنند معمولا با تکان دادن سر خود به تایید جمله های شما می پردازند و ممکن است گاهی اوقات از کلمه مرحبا و یا احسنت استفاده کنند.
اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و یم خواهیدبا تور ترکیه سفری چند روزه را در این سرزمین تجربه کنید خوب است که درباره نوع فرهنگ و اعتقادات این دیار بیشتر بدانید تا در برقراری ارتباط با انها کمتر دچار مشکل شوید.به دلیل نزدیکی این کشور با ایران و همچنین شاید مشترکات فرهنگی زیادی که میان ما و ترک ها وجود دارد همه ساله هم وطنان زیادی از ایران به بهانه مسافرت راهی این کشور زیبا می شوند.قیمت تور ترکیه معموئلا نسبت به دیگر سفر های خارجی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است.برای آندسته از افرادی که می خواهند سفری ارزان تر را تجربه نمایند پیشنهاد می کنیم حتما به دنبال تور لحظه آخری ترکیه باشند. معمولا تور لحظه آخری به مقصد هر کجا که باشد نسبت به حالت معمولی آن ارزان تر محاسبه می شود.

به نظر میرسد با توجه به جاذبه های بسیار زیادی که در این سرزمین قرار گرفته است یکی از بهترین نقاط برای تور گردشگریمسافرین باشد.شما عزیزان نیز می توانید همراه با یک تور مسافرتی مطمئن به این کشور سفر کرده و نهایت لذت را تجربه نمایید.همچنین برای علاقه مندان که دوست دارند شرایط سفر در سال بعدی را نیز بدانند پیشنهاد می کنیم به بخش تور ترکیه ۹۵مراجعه و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.